O projektuNahlásit chybu
CZEN
Artlist — Centrum pro současné umění Praha

Vilma Hubáčková

Vilma Hubáčková je kurátorka a teoretička současného umění. Vystudovala obor teorie kultury na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Absolvovala postgraduální studium v oboru teorie a dějiny výtvarných umění. V roce 1990 nastoupila jako kurátorka do Oddělení uměleckých sbírek Památníku národního písemnictví, kde od roku 2011 působí jako vedoucí.

 

Mezi její ústřední zájmy patří výtvarné umění 20. a 21. století, česká koláž a vizuální podoba knihy. Sleduje souvislosti mezi vizuálním a literárním projevem umělců, jejich autorské texty začleňuje do výstavního konceptu.

Kurátorsky připravila výstavy pro Galerii Smečky, např. Aleš Veselý: Disproporce dimenzí – fragmenty záznamů (2010), Květa Pacovská: Otázky prostoru (2010), Michal Singer: Circus minimus (2011), Vladimír Holub: The Survival (2012), pro letohrádek Hvězda, např. David Cajthaml: Dým v místnosti zahaluje nahé tóny (2012), Michal Singer: Argonauti (2013), Zpráva o knize (2015), Miloslav Polcar: Internundia (2015) a pro Galerii Hollar, např. Kniha prostor pro grafiku - grafika inspirace pro knihu (2017).

Umělec
Blabolilová Marie
Holcová Veronika
Hísek Jan
Matějů Jiří
Placht Otto
Singer Michal
Čechová Olga
Centrum pro současné umění Praha, o.p.s. www.fcca.cz 2006–2018
Tyto stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR v rámci programu WebArchiv